Quality

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/mansionofmetal.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/mansionofmetal.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mansionofmetal.com/includes/menu.inc).
Tatry tworzą najwyższe góry w łańcuchu Karpat, który z kolei jest jednym z największych pasm na kontynencie europejskim. Duży poziom różnicy wysokości terenu, piękne widoki, lokalne społeczeństwo i kultura, czyste i orzeźwiające powietrze oraz zasobna flora i różnoraka fauna, a więc obcowanie z dziką przyrodą. Na polskiej stronie Tatr, u podnóży tych majestatycznych gór, leży miejscowość o nazwie Zakopane. Jej początki sięgają szesnastego wieku, kiedy to zbudowana została jako osada pasterzy. Prawdziwy rozkwit Zakopanego datuje się na dwudziesty wiek. W przedziale lat 1910-1930 wprowadziło się tam o dziesięć tysięcy więcej mieszkańców, a w przedziale lat 1931-1989 przybyło jedenaście tysięcy kolejnych mieszkańców.
Zakopane - góry
Author: Pawel Pacholec
Source: http://www.flickr.com
Miejscowość tą śmiało należy określić mianem miasta, które wielu mieszkańców naszego kraju kojarzy z nazwą „stolica Tatr”. W mieście, o którym mowa odbywały się liczne zawody sportowe związane ze sportami zimowymi, do których należały zawody mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym oraz zawody mistrzostw Europy w biathlonie. Każdego roku organizowane są tu zawody pucharu świata w dyscyplinie skoków narciarskich, a odbywają się na Wielkiej Krokwi – największej skoczni narciarskiej w Polsce (razem ze skocznią nazwaną imieniem Adama Małysza, najbardziej rozpoznawalnego polskiego skoczka w historii.

Zakopane zimą
Author: Greger Ravik
Source: http://www.flickr.com
Wakacje w Zakopanym i latem, i zimą mogą zapewnić bardzo wiele przyjemnych i niezatartych przeżyć .http://edenbus.com.pl/oferta/przewozy-do-niemiec-lubin-legnica-jelenia-gora/ sprawdźMożna tam pokosztować prawdziwych góralskich potraw, takich jak ziemniaki z kapustą czy prawdziwy przysmak dla klimatu górskiego – kozie sery. Najczęściej spożywanym mięsem jest oczywiście baranina. Poza aspektem związanym z gotowaniem, dobrze jest przyjechać na urlop w górach biorąc pod uwagę fenomenalne krajobrazy, czyściutkie powietrze oraz bardzo długie szlaki turystyczne ciągnące się przez wzniesienia i doliny. Interesującym miejscem są również Karkonosze: apartamenty do wynajęcia w KarkonoszachGdy jest się w Zakopanym, nie należy pozwolić sobie na pominięcie wycieczki na Morskie Oko, czyli największe i na pewno najznakomitsze jezioro tatrzańskie, otoczone z każdej strony wysokimi masywami górskimi. Jezioro to położone jest na terytorium Tatrzańskiego Parku Narodowego, jednego z 23 parków narodowych w Polsce. Na poznanie tego miejsca warto poświęcić nawet kilka dni i zapłacić każdą złotówkę na wykwalifikowanego przewodnika.