Quality

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/mansionofmetal.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/mansionofmetal.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mansionofmetal.com/includes/menu.inc).
Weekend majowy to dla wielu Polaków najlepszy okres na pierwszy wiosenny wypoczynek. Jeśli aura nie zawiedzie, warto spędzić te kilka majowych dni na świeżym powietrzu, z dala od ruchliwego miasta i codziennych problemów. Wybierając miejsce wypoczynku warto rozważyć kilka istotnych aspektów. Po pierwsze, ile czasu zajmie nam dotarcie do celu. Skoro mamy do dyspozycji tylko kilka dni wolnego, chyba nie należy marnować zbyt wiele czasu w aucie. Po drugie musimy sprawdzić, ile będzie nas kosztowała cała wycieczka. I na koniec po trzecie, czy miejscówka, którą wybraliśmy, nie będzie przepełniona ludźmi.
mężczyzna na koniu w lesie
Source: flickr.com
Niestety coraz trudniej znaleźć ciche miejsce na wypoczynek. Większość popularnym miejscowości, takich jak Karpacz, okupowanych jest przez tłumy weekendowiczów, a przecież nikt nie marzy o wypoczynku w tłumie ludzi. Z tej przyczyny należy udać się do mniej uczęszczanej miejscowości. Na przykład do spędzenia aktywnego weekendu w górach, nie musimy nikogo długo namawiać, jednakowoż zamiast do zatłoczonego Zakopca, można udać się choćby w Góry Stołowe. Jest to obszar zasobny w ciekawe trasy i malownicze widoki. Jeśli wybieramy się na weekend z maluchami, docenimy na pewno możliwość wybrania się na niedługą, za to ciekawą trasę wycieczkową.
Równie blisko Wrocławia znajduje się Kudowa Zdrój - piękny rejon dla fanów rowerów. Liczne trasy rowerowe wokół Stawów Milickich to nie lada gratka nie tylko dla wszystkich rowerzystów, lecz także miłośników polskiej przyrody. Dolina Baryczy jest bowiem jednym z największych skupisk ptaków w Polsce. Amatorzy pięknych zdjęć przyrody znajdą tutaj wiele oryginalnych plenerów wartych utrwalenia na fotografii. Nie zapominajmy jednak,że nawet jeśli wybieramy się w mniej uczęszczane miejsca, możemy mieć problem ze wynajęciem pokoi. Stąd też noclegi na weekend majowy trzeba rezerwować z wyprzedzeniem.


Weekend majowy we dwoje (znajdź ofertę wakacyjną) warto natomiast spędzić za granicą. Nie musimy wybierać się daleko Nasi sąsiedzi – Czesi – nie mają majówki, więc nie powinniśmy obawiać się tłumów w tamtejszych miejscowościach wypoczynkowych. Szczególnie polecamy romantyczny weekend majowy w stolicy Czech.

Jeżeli masz ochotę zgłębić więcej faktów na omawiane zagadnienie - poczytaj także wszystko, co Cię ciekawi na podobny temat.

To wyjątkowo piękne europejskie miasto, znajduje się niedaleko od polskiej granicy, więc koszty przejazdu nie będą zbyt wygórowane, natomiast nie starczy nam czasu, by zwiedzić całą Pragę i poznać wszystkie jej tajemnice.