Quality

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/mansionofmetal.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/mansionofmetal.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mansionofmetal.com/includes/menu.inc).
Przy organizacji imprez masowych trzeba pamiętać o jednym podstawowym zagadnieniu, które jednak powraca co pewien czas. Nasze wydarzenie jest wystarczająco duże po osiągnięciu tysiąca uczestników. Trzeba w takiej sytuacji zgłosić i ubezpieczyć ogół imprezy. Jednak nie zapomnijmy, że gdy gościmy dziewięćset osób, to nie usprawiedliwia nas to od myślenia.


Gdy jakimś cudem przekroczymy tę magiczną czterocyfrową liczbę trzeba pogodzić się z tym, że czeka nas wizyta w kilku lokalach. [
koncert
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
Najpierw swe kroki wypadałoby skierować do wójta, który w ogóle udzieli nam zezwolenia na organizację wymarzonej imprezy. Bez tego będziemy mieć do wyboru jedynie ograniczyć ilość uczestników lub usunąć wydarzenie. Jednak jeśli mamy już wcześniej wynajęte od miasta lokalizację, z tym zezwoleniem nie może być problemów. Podobnie sprawa się ma w policji i zabezpieczeniu medycznym. A gdy już posiadamy miejsce musimy pomyśleć o ubezpieczeniu miejsca. Zapewne przy takiej imprezie chcemy ugościć jakąś gwiazdę. Dobrze wziąć pod uwagę, iż im większa sława danej osoby, tym często solidne wymagania. I nie tylko chodzi o szampana do garderoby, ale przede wszystkim o barierki zaporowe ( cała oferta ). Przykłademmoże być niedawny koncert (zobacz też: pokazy laserowe) The Prodigy na Przystanku Woodstock. Właśnie na nim pojawiły się niespotykane tam do tej pory wymagania, a konkretnie ogrodzenie pełne. Często jednak to za mało. Główne gwiazdy musimy lokować w specjalnie do tego wypożyczonych halach i klubach. A powodem są wymagania, jakim jest ogrodzenie pełne, jakie to zwyczajnie nie da się postawić w wielu odkrytych miejscach. Większość fanatyków jest już jednak do wyczekiwania przyzwyczajona. Opieranie się w pierwszym rzędzie o barierki zaporowe jest wręcz konkretnym rytuałem. Oprócz tego powinniśmy również zadbać o firmę ochroniarską, najlepiej wypróbowaną, która ma wykwalifikowaną, dobrze zbudowaną kadrę.


W przypadku, jeśli chcemy również żywność na organizowane wydarzenie, trzeba liczyć się z wizytą sanepidu. A to niestety może skończyć się z dużymi restrykcjami.
Jak możemy zauważyć, organizator ma dużo kwestii na głowie, a te wymienione to niestety tylko szczyt góry lodowej..