Quality

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/mansionofmetal.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/mansionofmetal.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mansionofmetal.com/includes/menu.inc).
To miejsce określane jest miastem, które stworzono z morza i marzeń. Jeszcze sto lat temu była tutaj zlokalizowana niewielka wieś rybacka, z kolei dzisiaj to bardzo popularny kurort oraz największe miasto, które nie jest miastem wojewódzkim.
rzeczy


motywacja
Source: flickr.com


Ten nowoczesny ośrodek walczy o względy turystów z Gdańskiem i z Sopotem, z którymi stworzył tzw. Trójmiasto.


Przyjeżdżając na koniec tygodnia albo na wakacje, można by dostrzec zmiany, jakie są dokonywane w Gdyni. Co roku powstają w tamtym miejscu nowe atrakcje dla najmłodszych i dla osób dorosłych, a modernistyczne zabytki odzyskują dawny blask. Gdynia to również różne wydarzenia kulturalne, które są znane tak w naszym kraju, jak i na świecie. W czasie Open'er Festival można posłuchać najsłynniejszych muzyków, natomiast w podczas festiwalu polskich filmów fabularnych mamy okazję obejrzeć gwiazdy krajowego kina. Różnorodnych wydarzeń kulturalnych i atrakcji jest oczywiście znacznie więcej. W najwyższym stopniu popularnym miejscem w Gdyni jest Skwer Kościuszki. Zdecydowana większość odwiedzających nie może wyobrazić sobie pobytu w Gdyni bez spaceru nadmorskim deptakiem pełnym różnych kafejek, restauracji czy straganów.


Gdynia
Author: ActuaLitté
Source: http://www.flickr.com


Na Skwerze i jego południowym przedłużeniu - można niezwykle przyjemnie spędzić czas, zwyczajnie spacerując lub też siedząc, gdyż znajduje się tutaj dużo ciekawych miejsc, które mogą ponadto uatrakcyjni Ci pobyt. Odwiedziny na okrętach, w muzeach lub w akwarium morskim to te najbardziej znane. Warto także się wybrać w godzinny rejs (Polecam atrakcje warmii i mazur) po porcie wewnętrznym. Podczas takiego rejsu posiadamy możliwość obejrzenia stoczni remontowej czy Marynarki Wojennej oraz różnych rodzajów okrętów.
O tym, co właśnie mijamy, niezwykle ciekawie opowiada wprawny przewodnik, który przekazuje dużą ilość informacji w odniesieniu do portu, jego przeszłości i tego, co aktualnie się tam dzieje.