Quality

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/mansionofmetal.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/mansionofmetal.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mansionofmetal.com/includes/menu.inc).
Każdy rodziciel pragnie, jak najcudowniejszej przyszłości dla swego potomka. Aby rozwijać jego inteligencję już w życiu prenatalnym puszczają maluchowi Requiem Mozarta lub symfonie Beethovena. Pytane mamy zapewniają, że jest to główny aspekt, jaki ma zapewnić dobre warunki rozwojowe dla maleństwa.
pianino
Author: rhodesj
Source: http://www.flickr.com
Te informacje, nie zawsze mają jednak swoje potwierdzenie w doświadczeniach naukowych. Efekt Mozarta, jak mianowano zjawisko, w jakie uwierzyła cała grupa rodzicieli nie wpływa na powiększenie inteligencji u potomka.

W chwili urodzin w naszym mózgu istnieją miliardy komórek nerwowych (neuronów) i połączeń między nimi. W czasie dojrzewania, poznawania otoczenia i pozyskiwania nowych umiejętności, tych połączeń powstaje znacznie więcej i stają się coraz silniejsze. Małe dzieciątko doznaje każdego dnia nowszych sytuacji, które mają wielki wpływ na rozwój dziecięcego mózgu. Słuchana muzyka pomaga tworzyć i wzmocnić połączenia między neuronami bo nerwy, które współdziałają z ośrodkiem słuchu są wtedy pobudzane, abyśmy mogli coś słyszeć (znajdź tutaj). Muzyka jest bodźcem, który wymusza aktywność mózgu, jako że znajdują się w nim receptory odpowiedzialne za odczuwanie i reagowanie na dźwięk.Być może słyszeliście o tzw. "efekcie Mozarta". Odkrył go profesor Alfred Tomatis, który używał muzykę do pracy z dziećmi z zaburzeniami mówienia i komunikacji. Badacz ten wykazał iż ucho jest narządem nie tylko do słyszenia, ale głównie organem, jaki naładowuje korę mózgową energią elektryczną. Owo dynamizowanie kory mózgowej poprzez dźwięki niesie za sobą wiele niezwykle dobrych dla człowieka aspektów, jak poprawa koncentracji uwagi, wzrost pomysłowości, poprawienie zapamiętywania, ułatwienie nauki czytania i pisania, zwiększenie motywacji.

słuchanie muzyki
Author: RossinaBossioB
Naukowcy stwierdzili zaledwie, że słuchana muzyka klasyczna ulepsza rozumowanie przestrzenne . Ale taki sam efekt, można osiągnąć czytając dziecku książeczkę, czy opowiadając bajeczki. Mózg pod wpływem elementów z zewnątrz zostaje pobudzony do działania i jest mu prościej realizować zadania wymagające wysiłku intelektualnego. Ten stan rzeczy jest jednak chwilowy. Nie możemy twierdzić oczywiście, ze nie warto puszczać potomkowi muzyki klasycznej, ale każdy rodzic winien mieć powściągliwość w swych postępowaniach i pamiętać, że na najlepszy rozwój dziecka wpływa ma wpływ miłość i wspólne zabawy.