Quality

Studio nagrań jest to budowla z funkcją do wpisu nagrań dźwiękowych, uwzględniajacy zazwyczaj reżyserkę, pomieszczenia z wykorzystaniem do miksowania i masteringu, a też część socjalną. Z projektu studio nagrań to mnóstwo wnętrz przewidzianych przez akustyka, tak by otrzymaś optymalne warunki akustyczne
.
studio nagrań
Author: fr4dd
Source: http://www.flickr.com
Dzisiaj niektóre studia nagrań rozporządzają studiami z ultranowoczesnym lokum, galeriami, ruchomą, amfiteatralną widownią, spełniającą najsurowsze przepisy budowlane i akustyczne. W jednej chwili studio (szczegółyna ten temat- więcej w serwisie http://www.http://pl.dawidwoznica.com//) nagrań ma możliwość zmienić się w salę koncertową. Ruszające się ekrany dźwiękowe zapewniają różnorodne modelowanie przestrzeni akustycznej w środku studia w zależności od składu, gatunku rejestrowanej muzyki czy w końcu różnorakich koncepcji estetycznych reżysera.
Studio Fabryka Dźwiękuff
Author: fabrykadzwiekuff.com
Source: fabrykadzwiekuff.com
W pełni przeszklone pomieszczenie reżyserki pozwalaja na dozorowanie tego co dzieje się wewnątrz oraz na efektywną komunikację. Studia zaopatrzone są dodatkowo w wyizolowane pomieszczenie odsłuchu klasyfikowanego dające możliwość przesłuchania gotowego materiału muzycznego. Dla ludzi pracujących w studiu dostępne są też wygodne garderoby.Studia nagrań zajmują się nagraniami studyjnymi dźwięku, kompozycją i produkcją muzyczną, a także wykonywaniem nagrań w terenie i koncertów. Studio nagrań zajmuje się też robieniem takich rzeczy jak jingle radiowe.

Dżingiel, dżingel, jingle inaczej dzwonienie, brzęczenie. Jest to przerywnik transmisji, treściwy dźwięk, swobodnie zapamiętywalny slogan lub melodyjka, używana przede wszystkim w audycjach radiowych jak również niektórych programach tv. gatunek spotu reklamującego aktualny program lub daną rozgłośnię. Nazwa wywodzi się od pierwotnej aranżacji stosowanych dżingli – odgłosu dzwoneczków.
Na początku lat 90-tych w naszym kraju jako dżingle wykorzystywane były fragmenty istniejących piosenek, przede wszystkim tych "wpadających w ucho". Dzisiaj, ze względu na prawa autorskie, rozgłośnie zlecają produkcję dżingli będących niezależnymi, oryginalnymi aranżacjami muzycznymi.

Studia nagrań zawierają duży bank głosów lektorskich. Obsługują hale i centra handlowe, rozgłośnie radiowe i telewizyjne, reklamy w radio, zapowiedzi, obwieszczenia, reklamy śpiewane, pokazy multimedialne, reklamy tv. Pracują z załogą muzyków, którzy natychmiastowo tworzą dźwięki do zleconej produkcji. Rozporządzają perfekcyjnym sprzętem do recordingu i masteringu.