Quality

O wydaniu własnej książki marzy wcale niemało osób. Rzecz jasna zanim książka trafi do drukarni musi zostać napisana, zrecenzowana, a dopiero na końcu wysłana do wydawnictwa, które być może zainteresuje się tym, aby ją wydać. Droga do wydania napisanej przez siebie książki jest więc niezwykle długa. Jak przez nią przebrnąć?
Napisanie książki (więcej w temacie) do rzecz jasna pierwszy krok do jej wydania. Jeśli mamy już przygotowany maszynopis własnej książki powinno się ją oddać do recenzji. Osobą, która ma dokonać recenzji może zostać ktoś z kręgu naszej rodziny lub przyjaciół. Pozytywna recenzja książki sprawi, że coraz intensywniej zaczniemy sobie zadawać pytanie: gdzie wydać książkę? Odpowiedź na nurtujące autorów pytanie gdzie wydać książkę nie jest jednak jednoznaczna. Do wyboru mamy ogromne wydawnictwa, ale też wydawnictwa małe, w których koszt przeniesienia książki na papier będziemy musieli wziąć na siebie. Jeżeli więc zamierzamy chociaż odrobinę zaoszczędzić na kosztach przeniesienia książki na papier warto zastanowić się, czy nie korzystniejszym rozwiązaniem będzie self publishing. Przekładając self publishing na obowiązujący w naszym kraju język możemy użyć sformułowania „samowydawanie” - zobacz tutaj. W wielkim skrócie oznacza to, że książkę wydamy sami bez konieczności przesyłania napisanej przez siebie książki do firmy zajmującej się wydawaniem książek.
książka
Author: The Orl
Source: http://www.flickr.com


Samomydawanie bardzo różnych książek cieszy się obecnie wielką popularnością w każdym kraju świata. Zaczynający dopiero pisać autorzy stawiają na samowydawanie własnych książek w rozmaitej, nie tylko w klasycznej formie książki (więcejna ten temat> www.fonopolis.pl/) na papierze - ebookred.pl/wydawnictwo.html. Niemniej często stawiają oni na wydanie własnego e-booka. Wydawanie swoich e -booków cieszy się ogromną popularnością w zasadzie z jednego, ogromnego ważnego powodu: jest po prostu zdecydowanie tańsze niż samowydanie książki w tradycyjnym, wydaniu na papierze.
Decydując się na samowydawanie książki, od nas tylko zależy, w jakiej ilości egzemplarzy zdecydujemy się ją wydać. Bez przeszkód możemy wydać jedynie trzy tomiki, które podarujemy znajomym, jak i pięćset egzemplarzy. Należy zadać tylko pytanie, czy wydanie tak dużej ilości egzemplarzy nie będzie pozbawione sensu? Gdzieś przecież będziemy musieli je sprzedać, a z tym możemy mieć już niemały problem. Może więc jednak wydanie książki rozsądniej powierzyć profesjonalnemu wydawnictwu?