Quality

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/mansionofmetal.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/mansionofmetal.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mansionofmetal.com/includes/menu.inc).
Wybierając się na biwakowanie w lesie niewątpliwie należy niezwykle dobrze do tej wyprawy się przygotować, szczególnie jeżeli ma ona trwać nie jeden dzień albo weekend, lecz dłuższy okres. Trzeba zadbać o zapas jedzenia, ciepłe ubrania, wygodne i praktyczne buty, namiot i inne akcesoria przydatne podczas biwaku, takie jak na przykład lornetka czy kompas.
szczegóły
Author: Nicholas A. Tonelli
Source: http://www.flickr.com
Niezbędna bezsprzecznie okaże się także manierka - , która służy do przenoszenia napojów. Idealnie nadaje się na biwak, sprawdzi się też w innych warunkach polowych. Manierka jest to niewielkie naczynie, w większości wypadków ma pojemność około 2 litrów. Przyrządzona jest z solidnego, stabilnego materiału i ma szczelne zamknięcie. Manierka już od wielu długich lat pełni rolę fachowego wyposażenia polowego, stosują ją nie tylko osoby wybierające się na biwak, lecz także myśliwi czy też kiedyś wojownicy. Manierki nie powinno się mylić z tak zwaną piersiówką czy też bukłakiem, ponieważ mają one z reguły znaczenie pamiątkowe i nie należą do profesjonalnego wyposażenia polowego. Manierki zdołają mieć różnorodny kształt - okrągły lub zobacz też mikołajki resort kulisty, teraz odkryjemy również manierki, które są stworzone z rozmaitych materiałów, przykładowo z drewna, szkła bądź tworzyw sztucznych. Wybór manierek jest więc wyjątkowy, w związku z tym każdy bezspornie znajdzie stosowną manierkę, jaka okaże się praktyczna w trudnych warunkach.Piknikowe wariacje na wakacje
Author: MSM Mońki
Source: MSM Mońki
Mimo tego, że dzisiaj niemało osób korzysta z innych naczyń do transportowania wody, takich jak choćby bidony to manierka nadal cieszy się popularnością i zaciekawieniem wśród okazałego grona ludzi. Bez wątpliwości jej największą wartością jest właśnie trwałość i solidność sporządzenia, a to nie zawsze możemy powiedzieć o innych pojemnikach na wodę. Solidne i prawidłowo stworzone manierki bez wątpliwości przetrwają w rozlicznych trudnych warunkach i będą znakomicie Ci służyć w niejednej wyprawie polowej. Co więcej są one łatwo dostępne, manierkę zdołasz kupować w wielu sklepach, które zajmują się sprzedażą akcesoriów polowych.