Quality

Dzisiaj „uczta” dla fanów gier planszowych, czyli tych, którzy wolą zabawę ze znajomymi niż granie w gry typu PC czy PS. Chcemy zaprezentować wam, drodzy Czytelnicy dwie genialne planszówki – pierwsza wprowadzi gracz do uniwersum rodem z książek fantasy, kolejna natomiast zmusi was byście uratowali ludzkość.


Twilight Imperium zostało wydane już w trzeciej edycji przez świetne studio Fantasy Flight Games, jakie znane jest z wydania takich gier jak : Gra o Tron ( twórcą obydwu jest Christian T. Petersen) i Citadels, niebywale popularnych i ciepło przyjętych gier planszowych. W wymienionej edycji Twilight Imperium wcielimy się w postaci liderów dalece rozwiniętych cywilizacji, z których każda pragnie zdobyć tron oraz całkowitą władzę na galaktycznym imperium. Najpierw potrzebujemy jednak je odbudować, gdyż zostało niemalże unicestwione. Możemy wykonać to na różnorakie sposoby – poprzez walkę zbrojną, dyplomację lub przewagę technologiczną. Wszystko jest zależne od preferencji gracza. W najnowszej edycji całość rozgrywki odbywa się energiczniej, przy gwałtownych konsultacjach, lecz nie będzie trwać krócej! Zapowiada się długotrwała przepełniona emocjami zabawa.


plaża
Author: www.bieriozka.pl


umiejętności


Pandemia gra ta jest po pierwsze bitwą z czasem, którego jest niewiele. Wcielamy się w role ekspertów, którzy mają na celu pozbyć się prędko rozwijających się chorób. Potrzebna będzie dobra współpraca pomiędzy graczami, z tego powodu że jedynie wszyscy razem będziecie mogli zniszczyć wirusy. Każdy obejmuje inne stanowisko, dla przykładu : Specjalista Operacyjny może stawiać laboratoria badawcze, w jakich wynajdywane są szczepionki, natomiast Naukowiec umie szybciej niźli inni usunąć epidemię, gdyż potrzebuje tylko 4 a nie 5 kart choroby.
Obydwie gry planszowe oferują całogodzinne rozgrywki, w pierwszej rywalizujemy ze sobą natomiast w kolejnej współpracujemy ze sobą, żeby wygrać z czasem. Nie ma znaczenia, którą formę rozgrywki wolimy, obydwie planszówki są genialne na swój sposób.