Quality

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/mansionofmetal.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/mansionofmetal.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mansionofmetal.com/includes/menu.inc).
Wbrew pozorom, to z czego pijemy jest dosyć ważne. Niektórzy wiedzą, iż kawa spożywana ze szklanki i ta pita z prawdziwej, cienkiej porcelany smakuje zupełnie inaczej. Podobnie jest z kieliszkami. Alkohol najbardziej smakuje w szkle naprawdę cienkim, jasnym - bezbarwnym, najlepiej bez żadnych zdobień.
ciemne piwo w kuflu
Author: Jason Rosenberg
Source: http://www.flickr.com
Wiadomo, że są takiego rodzaju napoje wysokoprocentowe, jakie najbardziej smakują ze znanego wszystkim szkła. Tak jest na pewno z piwem, ponieważ kufle do piwa to dość znane i szanowane naczynie, żeby smakować złoty trunek. Jednakże z pozostałymi alkoholami jest odmiennie, różne szklanki do drinków, kieliszki, idealnie pasują do innych alkoholi.

Sprawdź, w jakich naczyniach spożywać konkretne alkohole. Do wódki stosuje się kieliszki o pojemności 30-60 mililitrów, na nóżce lub bez niej. Szkło napełniamy prawie do końca, tak ażeby do brzegu (do rąbka) pozostało 3-5 milimetra. Wódki czyste najlepiej podawać w kieliszkach bez nóżki, zaś w kieliszkach z nóżką - najkorzystniej czyste, gatunkowe i smakowe. Co więcej, wódkę trzeba podawać zmrożoną. Jeśli nie chcemy trzymać butelki w zamrażarce, możemy na kilka chwil przed podaniem alkoholu włożyć do niej kieliszki. Ciekawe propozycje znajdziesz tu: .Do win musujących i szampana używamy tak zwanego fletu, czyli smukłego kieliszka, który zwęża się ku górze. Trzeba trzymać go za nóżkę tak, aby ręką nie rozgrzać trunku. Pojemność szkła to 150-180 mililitrów. Trunek powinniśmy nalać do 3/4 wysokości szkła. Do czerwonych win konieczne są nam duże kieliszki o rozmiarze 150-250 mililitrów z krótką nóżką.

Widzisz tutaj bardzo atrakcyjne tematy, jednak kliknij bez obaw tutaj, ponieważ to naprawdę unikalna witryna (http://www.radochygospochy.pl/gotowanie/czajniki/czajniki-stalowe) - ona także Cię zaciekawi!

Czasza kieliszka powinna trochę zwężać się ku górze. Alkohol należy nalać do 3/4 wysokości. Do win białych zastosować należy identyczne kieliszki, jak do czerwonych, ale mniejsze. Czasza posiada pojemność około100 ml. Napełnić trzeba nie większą ilość niż do połowy. Do Martini stosuje się charakterystyczne kieliszki, jakich czasza znacznie rozszerza się ku gorze. Więcej w temacie tutaj: czytaj.


kieliszki
Author: Rosendahl
Source: www.smakprostoty.pl
A jak z innymi alkoholami? Do koniaków oraz brendy używamy kieliszki, które mają pękatą czaszę o wielkości 230 ml. Do kieliszka powinniśmy wlać jedynie 20-40 ml., zaś do whisky najlepsze są szklanki o grubym dnie i objętości 150 -220 ml. Do short drinków należy zastosować kieliszki o krótkiej nóżce (lub bez niej) o pojemności 150 ml.. Napełnione muszą być tak, żeby do krawędzi kieliszka nie było więcej niż 5 ml.