Quality

Twe dziecko uwielbia gry komputerowe? To kapitalnie. Granie nie tylko nie oszałamia, ale doskonale rozwija mózg.


Komputerowe gry to nie wyłącznie zło. Wręcz przeciwnie, mają pożądany wpływ na bystrość a także zdolności dzieci, co udowadnia coraz większa ilość badań.
rap


Gry nie jedynie rozwijają spostrzegawczość, nauczają myślenia przestrzennego oraz strategicznego, ale też wpływają na rozwój mózgu, sprawiając, iż mały gracz umie wykonywać kilka zadań równocześnie. Dotychczas rodziciele byli przeważnie straszeni. Kupcie maluchowi PlayStation, a za moment będziecie mieli drażliwego neurotyka, dajcie mu dostęp do peceta z grami, wyrośnie psychopata. Nic dziwnego, iż z obawą spoglądamy na to, jak nasze kilkuletnie już dzieci rozpoczynają grać w Wiejskie Życie czy w pierwsze strzelanki.


regały w sklepie
Author: Forgemind ArchiMedia
Source: http://www.flickr.com


randki
Author: Tomasz Ośmiałowski
Source: http://www.flickr.com


Na szczęście dziś okazuje się, że to nie do końca prawda. Gry przeglądarkowe mają pożądany wpływ na inteligencję jak też zdolności maluchów, co udowadnia coraz to więcej badań. Pewnym z najszybciej spostrzeganych efektów grania będzie poprawa wyobraźni przestrzennej i koordynacji ruchowo-wzrokowej, a więc zdolności mózgu do bezzwłocznego refleksu. U graczy kapitalnie rozwija się także wyobraźnia oraz zdolność do niebanalnego myślenia.
wygląda zatem na to, iż w trakcie grania mózg nie tylko się nie "leni", jak do dziś dnia zwykliśmy sądzić, ale wręcz przeciwnie - gry przeglądarkowe to dla mózgu coś niczym turbodoładowanie, sprawiające, iż mózg wchodzi na szybsze obroty. Poniektórzy naukowcy są wręcz przekonani, iż ciągły kontakt z nowiutkimi technologiami gwałtownie intensyfikuje możliwości przetwarzania danych przez mózg.