Quality

W dzisiejszych realiach na rynku, praktycznie w poszczególnym sektorze, panuje wielka konkurencja. Marki aby zaciekawić swoim produktem licznych klientów, potrzebują bardzo się nagimnastykować. W Polsce taka sytuacja ma miejsce właściwie od niedawna. Jednak Stany Zjednoczone, kolebka konsumpcjonizmu, już na początku XX wieku zmagały się z tym kłopotem.

produkcja filmów korporacyjnych
Author: Hayden Irwin
Source: http://www.flickr.com
Dlatego też powstały tam szybko agencje marketingowe. Na początku reklamy ukazywały się w prasie a także w radiu, były opracowywane przez utalentowanych specjalistów. Lecz razem z upowszechnieniem się telewizji, zaczęto realizować spoty reklamowe. To bowiem one zaczęły mieć najpotężniejszy impakt na wybory ludzi w Ameryce. Bazowały one na tak zwanych dżinglach, krótkich utworach muzycznych, zazwyczaj śpiewanych i bardzo chwytliwych, które zachwalały dany produkt. Najpierw produkcja spotów reklamowych - sprawdź naszą propozycję - reklamowe występowały w barwach biało-czarnych, bowiem mało rodzin miało odbiornik kolorowy. Jednak zmieniło się to w latach 60-tych.Obecnie, mimo popularności internetu, reklamy telewizyjne dalej są niezwykle istotne. Obecnie tego typu produkcja filmów korporacyjnych zadedykowana jest jedynie dla dużych marek, gdyż koszt jej jest niezwykle duży - filmy korporacyjne pod tym adresem. Tylko czas antenowy, w zależności od stacji, może być nie do pokrycia dla skromnych marek. Dodatkowo, przy kręceniu spotu, należy zaangażować bardzo dużo osób. Bowiem aktorzy to tylko ułamek, produkcja filmów korporacyjnych potrzebuje także pracowników technicznych. Dźwiękowcy, kamerzyści, charakteryzacja i inne - to wszystko jest szalenie kosztowne.

Z pomocą spotów reklamowych w trakcie kilkudziesięciu lat rozwinął się konsumpcjonizm. Ludzie nabywali produkty zalecane w telewizji, właściwie robią to do dzisiaj. Obecnie aby zrealizować reklamę (więcej), potrzebne są spore nakłady finansowe, dlatego mogą sobie na to pozwolić tylko majętne marki.