Quality

Dla każdego, kto lubi, czyta i kupuje publikacje zawsze najważniejsza jest zawartość, natomiast obwoluta książki również ma znaczenie.


Okładka książki winna odzwierciedlać jej zawartość, dlatego powinna być przemyślana.
okładka


obraz


Można wykorzystać rysunki i inne grafiki, jakie zaakcentują charakter i zawartość książki. Barwna ilustracja jednej ze scen, bądź portret głównego bohatera z pewnością pobudzą wyobraźnię i nakłonią do sięgnięcia właśnie po tę pozycję. Większość amatorów czytania woli ładnie i schludnie zapakowaną treść.


Chociaż okładka (sprawdź nas) książki to głównie pomysł graficzny, znacząca jest także treść na niej umiejscowiona. okładka na laptopa przede wszystkim ma realizować główną rolę promocyjną. Tytuł, oraz imię i nazwisko pisarza winny być dobrze widoczne, w związku z tym tak istotne jest ich odpowiednie rozmieszczenie. Napisy muszą być dobrze widzialne, nie zlewające się z tłem, na jakim są umiejscowione i zapisane atrakcyjną czcionką. Okładka powinna upraszczać przekazanie tej treści, a nie ograniczać, bądź wprowadzić w błąd. Okładka to zewnętrzna ochrona bloku publikacji na stałe z nią powiązana. Są okładki w sztywnej i miękkiej okładce. Okładkę wytwarza się z porządnego papieru, tektury, materiału, lub materiału syntetycznego. Jest pierwszą wizytówką książki, na nią bowiem wpierw pada spojrzenie czytelnika.
Tylna powierzchnia może mieścić wiadomości na temat pisarza, lub recenzję treści.


Nie ma nic bardziej rozkosznego aniżeli wygodnie przysiąść w fotelu i pogrążyć się w fascynującą opowieść zawartą w pięknie opublikowanej lekturze.