Quality

Niezależnie od tego czy jest to tylko koncert, festiwal muzyczny czy mecz, organizacja musi być dopięta na ostatni guzik. Jakkolwiek brzmi to nieprawdopodobnie należy zadbać o najmniejszy szczegół, o bezpieczeństwo ludzi, przygotowanie punktu gastronomiczne, należy skoordynować wszelkie służby, a w końcu – już po wydarzeniu – wszystko uprzątnąć.
impreza
Author: FotoPlus Collective
Source: http://www.flickr.com
W ostatnich latach w naszym kraju odbywa się coraz więcej imprez masowych. Przyczyną mogą być tutaj czynniki ekonomiczne, jeśli stan naszego portfela jest coraz większy to stać nas też na kulturę. z pewnością nie możemy się porównywać dokrajów zachodnich, gdzie na codzienne sprawunki (pożywienie) przeznacza się zdecydowanie mniej aniżeli u nas, a w kieszeni pozostaje więcej na kupno płyty, książki, pójście na koncert. Jednak i w Polsce z roku na rok to się polepsza.
Letnie festiwale w Polsce to już norma. Obecnie prawie każdy znajdzie coś co go interesuje, odeszły czasy, kiedy Opole i Sopot to były jedyne duże festiwale a jak ktoś chciał bardziej pod prąd oraz niezależnie, to wybierał Woodstock. Dzisiaj mamy festiwale wielkie, jak Opene’er w Gdyni, Orange Festiwal w stolicy lub mniejsze z myślą o miłośnikach muzyki alternatywnej lub elektronicznej: festiwal Nowa muzyka czy Off festiwal.

Pamiętajmy, że do tych imprez trzeba dodać największą imprezę piłkarską w historii Polski – Euro 2012. Tak wielkie przedsięwzięcie udało się zorganizować przy odpowiedniej koordynacji i kontroli wszystkich działań. Cały świat zwrócił oczy na Polskę i Ukrainę i co najważniejsze, wszystko świetnie się udało.

koncert
Source: http://www.morguefile.com/
Abytego typu impreza mogła się odbyć trzeba zrealizować cały szereg czynności. To nie jest tylko tak, że rozkładamy scenę i prosimy wykonawców. Samo organizowanie takiego przedsięwzięcia trwa okrągły rok, jest to czynność bardzo wymagająca, bardzo pod presją czasu. Jeśli natomiast czegoś nie dopełnimy wszystko może się nie udać. Nawet tak błaha sprawa, jak firma sprzątająca. Dowiadujemy się, iż brakuje zbieraków do uprzątnięcia placu czy ogólnie zestawów do sprzątania: ściągaczek do okien, środków do czyszcznia, trwałych zmywaków, ścierek, które okazują się niezbędne, i już możemy mieć poważny problem, z którym ciężko będzie się nam uporać. A wszak to dopiero maly fragment całej układanki.