Quality

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/mansionofmetal.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/mansionofmetal.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mansionofmetal.com/includes/menu.inc).
Prawdziwy facet musi umieć zrobić i naprawić wiele rzeczy, a na z pewnością będą mu do tego potrzebne jakieś narzędzia. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest zakupienie solidnych, specjalnie dedykowanych do wykonywania określonych rzeczy. Niemniej czasem należy mieć również przy sobie najbardziej potrzebne narzędzia, na wypadek nieprzewidzianej usterki czy konieczności szybkiego przeprowadzenia jakiś prac. I w takich zastosowaniach bardzo dobrze będą się sprawdzać tak zwane multitool, czyli wieloczynnościowe narzędzia. Dobre firmy które produkują te gadżety mieszczą całą dużą narzędziową skrzynkę w przedmiot o rozmiarze niewielkiego telefonu komórkowego. A jest tego naprawdę sporo, bowiem w skład przeciętnego narzędzia tego typu będą wchodziły kombinerki, kilka nożyków, otwieracze, przecinaki, a nawet śrubokręty, piłki i pilniki. Widać więc że jest tego naprawdę sporo, a projektanci co rusz szukają kolejnych nowości. Oczywiście trzeba mieć na uwadze to, że narzędzia z takiego urządzenia raczej nie zastąpią narzędzi z prawdziwego zdarzenia, ponieważ po prostu są małe. Jednak przy okazyjnym stosowaniu, przy prostych pracach przeważnie nie będzie konieczności kupowania czegoś oddzielnego, bo mając tego typu nieduży gadżet całkowicie on powinien wystarczyć.

zdjęcie narzędzi
Author: IQRemix
Source: http://www.flickr.com
Multitoole oferowane są przez wiele firm i w naprawdę sporej ilości kombinacji. W związku z tym że najróżniejszych narzędzi możliwych do wykorzystania będzie tak duża ilość, to w praktyce nie będzie możliwości umieszczenia ich wszystkich jednocześnie. Dlatego też bardzo często można spotkać multitool bear grylls dedykowane do konkretnych zastosowań, z dobranymi właśnie pod tym kątem narzędziami - CQB.

Najprostsze modele posiadać już będą tego typu narzędzi kilka, to znaczy w standardzie szczypce, jakiś nożyk i kilka śrubokrętów. Lecz bardziej zaawansowane multitoole posiadać już będą nożyczki, pilnik do paznokci, otwieracz do butelek oraz konserw. W urządzeniach o najlepszych parametrach można również znaleźć parę typów wkrętaków, piłki do drzewa oraz miarki, dzięki nim wszystkim można będzie naprawdę sporo zrobić zarówno w domu jak i na leśnej wycieczce. Ponieważ multitool gerber są sprzedawane w dużej ilości odmian, to przy zakupie należy zwrócić uwagę na kilka ważnych spraw - kliknij tutaj.

Po pierwsze podstawą powinno być znalezienie modelu, który najlepiej będzie spełniał wymagania, czyli zwyczajnie będzie miał wszystkie konieczne akcesoria. Ale dodatkowo warto przyglądnąć się jakości wykonania, bo od tego będzie zależało późniejsze użytkowanie. Bardzo ważne jest, aby multitoole były zrobione ze stali dobrej jakości, ale też powinny być dobrze spasowane.