Quality

Numizmatyka, zespala nam się głównie ze zbieraniem monet, ale nie każdy z nas wie, że inwestycja w monety może być również sposobem na gromadzenie kaPITału i zwiększać nasze oszczędności.


Aktualnie w internecie skup monet jest coraz bardziej popularny i nie jest trudno odnaleźć doświadczonych rzeczoznawców, którzy mogą nam przybliżyć tę dziedzinę.


Należy zaznaczyć, iż numizmaty kolekcjonerskie, zawsze są bardzo stare. To również jak najbardziej nowe numizmaty, które mennica wydaje systematycznie, na zlecenie Narodowego Banku. Aczkolwiek nie bywa ich dużo oraz nie trafiają do codziennego obiegu, ponieważ ich rola kolekcjonerska przewyższa wielokrotnie ich nominał. Takie monety Monety znajdziesz tutaj: https://coinsfromworld.com/pl/wszystkie-produkty/458-cook-islands-2018-25-20-masterpieces-of-art-ostatnia-wieczerza-supper-3-oz-ag-14-oz-au.html produkowane są z drogich kruszców, to jest złota i srebra oraz bywają rozpowszechniane przede wszystkim na szczególne okazje.


Kolekcjonerzy początkujący, którzy chcą angażować się w skup monet zwykle na początku nie wiedzą, jaka jest różnica pomiędzy monetą i numizmatem. Moneta zawiera nominał, czyli wartość zapisaną w systemie płatniczym i jest używana w powszechnym obiegu, zaś numizmat nie posiada takich właściwości, gdyż jego jedynym przeznaczeniem jest wartość kolekcjonerka.


Gra planszowa - Warhammer Inwazja
Source: http://www.planszoweczka.pl/


pl:Eric Sardinas
Author: TNS Sofres
Source: http://www.flickr.com
Wartość monet zależy o paru czynników, między innymi od surowca, z jakiego zostały wytłoczone, lecz też od nakładu, bo im mniejszy nakład tym moneta cenniejsza.


Naomiast stare monety mają lepsze znaczenie dla inwestorów.


rynek numizmatyczny jest bardzo interesujący i ma szansę nam dać nie tylko zyski, lecz przede wszystkim wciągające hobby.