Quality

Ten, kto ogląda amerykańskie kino, wie, że prawie każdy ma tam pistolet. Takie panuje u nich prawo. W naszej ojczyźnie jest jednakże zupełnie inaczej.


Każdy broni swojego prawodawstwa - Amerykanie mówią, że posiadanie broni jest jednoznaczne z prawem do wolności oraz obrony życia swojego oraz swych najbliższych.
Szwecja
Author: www.4taroty.pl


Mówią, że prawo to zapewnia im konstytucja. W naszej ojczyźnie większość mieszkańców jest raczej za zmniejszaniem obecności broni w obiegu. Znaczny procent rodaków jest więc za wyśrubowaniem przepisów, na podstawie których udziela się pozwolenia na broń. Sądzą też, że pytania psychologiczne muszą być surowsze w tych zawodach, w których osoby mają kontakt z bronią - zatem zazwyczaj policja oraz wojsko. Broń jest więc dosyć trudno dostępna, chociaż niestety sprzedawana jest także w nielegalnym obiegu. I tam na nieszczęście można nabyć wszystko. Zazwyczaj od mafii, co potwierdza to, że jeszcze mnóstwo jest do zrobienia, jeżeli mówimy o unicestwianiu różnych grup przestępczych. Z bronią powinno się umieć obchodzić. Posiadanie jej jeszcze o niczym nie świadczy. Jeżeli ktoś czuje fascynację nią, ale nie chce przechodzić długich procedur dotyczących pozwolenia na jej posiadanie, to pewnie z chęcią wybierze się na strzelnicę.
Tam przeszkoleni pracownicy wytłumaczą nam szczegółowo, jak działają różne typy broni i z każdego modelu będziemy mieli możliwość sobie postrzelać. Jedynie nie będziemy mogli oddać serii z kałasznikowa, ponieważ zabrania tego nasze prawo. Jednak będziemy mogli strzelać z karabinu pojedynczymi strzałami.