Quality

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/mansionofmetal.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/mansionofmetal.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mansionofmetal.com/includes/menu.inc).
Ultra szerokokątny obiektyw Sigma 10-20 zaprojektowany został specjalnie dla aparatów cyfrowych posiadających matrycę APS-C. Za sprawą niesamowitego pola widzenia (aż 102 stopni), doskonale sprawdza się tam gdzie trzeba zrobić szerokie kadry jak np. plenery czy architektura. Duża liczba przesłony sprawia, że obiektyw doskonale nadaje się do zdjęć we wnętrzach i pozwala skupić się na fotografowanym obiekcie. Doskonale wypadnie zatem w czasie fotografowania w wąskich pomieszczeniach.

widok przez obiektyw
Author: Steve Jurvetson
Source: http://www.flickr.com
Obiektyw Sigma 10-20 jest to dosyć tęgi, ale jednocześnie krótki i zwarty. Na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie raczej jasnego zooma standardowego niż ultra szerokokątnego. Dopiero gdy zobaczy się na jego przód, w którym tkwi stosunkowo nieduża soczewka, to zobaczyć można do której klasy zalicza się ten zoom. Zoom 10-20 mm należy do klasy obiektywów z linii EX, czyli wśród najlepszych pod względem własności obiektywów, wysokiej jakości obrazu, solidnym wykonaniu i dużej trwałości. Przy tym jest matowe wykończenie, które jednym się podoba, a innym nie.Jednak całkiem udanie maskuje ono fakt, wykonania większości obudowy obiektywu z materiałów sztucznych. Zoom waży jedynie 0,5kg kg. Pierścień pracuje lekko i sprawnie, ale stosunkowo głośno, zarówno w automatyce, jak i w trybie manualnym. Seria EX jest przeznaczona dla najbardziej wybrednych użytkowników i oznacza wysoki stopień zaawansowania konstrukcji. 3 soczewki niskodyspersyjne SLD prawie całkowicie likwidują aberrację chromatyczną. Zniekształcenia są natomiast niwelowane przez soczewki asferyczne. Sigma 10-20 posiada system wewnętrznego ostrzenia - przedni element jest nieruchomy, co pozwala na użycie filtrów polaryzacyjnych i osłony tulipanowej. Ustawienie ostrości odbywa się niezwykle łatwo i cicho za sprawą zastosowania silnika ultradźwiękowego HSM. Nowe, wielowarstwowe powłoki przeciw refleksyjne oraz specjalna budowa obiektywu, niebywale skutecznie usuwają wszelkiego rodzaju duszki, przy zdjęciach pod światło - co jest niebywale ważną zaletą przy obiektywie o tak dużym kącie widzenia - dobry obiektyw sigma 10-20.

fragment obiektywu
Author: Ryan Bodenstein
Source: http://www.flickr.com
Głównymi zaletami obiektywu Sigma 10-20 są: niezwykle dobre jakości obrazu w centrum pola widzenia; dobrze kontrolowane aberracje chromatyczne; mały astygmatyzm, cichy autofokus; dobra praca pod ostre światło, trwałe wykonanie oraz rozsądne gabaryty. Sigma 10-20 to zdobywca wielu nagród. Jest podziwiany przez wszystkie strony i czasopisma fotograficzne ale też przez jego użytkowników. Doskonała jakość poparta jest aż 3-letnią gwarancją standardową z możliwością jej przedłużenia do pięciu lat.